KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16165072
*
nr 1616 5072
Sascha Bolin
(1889-1967), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad, numrerad 1951. Olja på duk, daterad 36x52 cm, yttermått inklusive ram: 47x64 cm
Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 18:12:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/4 11:11:01
1
200 kr
29/4 18:04:54
2
150 kr
29/4 18:04:54
1
200 kr (Budbetjänt)
29/4 18:05:10
2
250 kr
29/4 18:07:08
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Sascha Bolin
Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.
Läs mer om Sascha Bolin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar sascha bolin svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Sascha Bolin
Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Sascha Bolin
nr 1616 5072
Sascha Bolin
(1889-1967), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad, numrerad 1951. Olja på duk, daterad 36x52 cm, yttermått inklusive ram: 47x64 cm
Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/4 11:11:01 | 1 | 200 kr |
29/4 18:04:54 | 2 | 150 kr |
29/4 18:04:54 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
29/4 18:05:10 | 2 | 250 kr |
29/4 18:07:08 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Sascha Bolin
Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Sascha Bolin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar sascha bolin svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37